Prof. Wang jest Dyrektorem Beijing Tongren Eye Center, Dziekanem Szkoły Okulistycznej Stołecznego Uniwersytetu Medycznego, Przewodniczącym Krajowego Komitetu Zapobiegania Ślepoty, Członkiem Rady Doradczej Chińskiej Akademii Nauk Medycznych, Prezydentem Asia-Pacific Academy of Ophthalmology (APAO), Prezesem Chińskiego Stowarzyszenia Okulistów, Członkiem Rady Światowego Stowarzyszenia Jaskry, Członkiem Zarządu Towarzystwa Jaskry Azji i Pacyfiku, Członkiem Zarządu Międzynarodowej Rady Okulistyki. Od pond trzech dekad zajmuje się badaniami klinicznymi i naukowymi w okulistyce i wykonał ponad 20000 operacji. Za wybitną pracę oraz wkład naukowy i edukacyjny w dziedzinie okulistyki prof. Wang otrzymał wiele wyróżnień i nagród, takich jak Vision Excellence Awards przyznawane przez Międzynarodową Agencję Zapobiegania Ślepoty w 2020 roku, Asia-Pacific Award przyznawane przez Asia Pacific Glaucoma Society w 2018 roku.
Perfecto Elpidio Octavio R. Cagampang III uzyskał w 1996 r. tytuł doktora nauk medycznych, a w 2000 r. ukończył specjalizację z okulistyki. W 2001 r. został członkiem Filipińskiej Rady Okulistycznej, a także ukończył subspecjalizację z zakresu retinologii w Eye Referral Center w Manili. Jest członkiem Filipińskiej Akademii Okulistycznej, Filipińskiego Towarzystwa Witreoretinalnego i Filipińskiego Stowarzyszenia Medycznego. Jest bardzo aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Witreoretinalnego jako moderator i prelegent. Obecnie jest związany z Oddziałem Okulistyki Manila Doctors Hospital na Filipinach na stanowisku Przewodniczącego Naukowego Komitetu Programowego. Jest zaangażowany w organizację zaproszeń dla prelegentów do Filipińskiej Akademii Okulistycznej, jak również do szpitala, z którym jest związany. Jest autorem kilku artykułów naukowych o różnej tematyce.
Paisan Ruamviboonsuk jest profesorem i kierownikiem Kliniki Okulistyki na College of Medicine, Rangsit University w Bangkoku oraz zastępcą dyrektora Centrów Doskonalenia Medycznego Szpitala Rajavithi w Bangkoku. Jest sekretarzem naukowym Asia-Pacific Vitreo-Retina Society i członkiem Rady Asia-Pacific Academy of Ophthalmology, Asia-Pacific Teleophthalmology Society, and Asia-Pacific Ocular Imaging Society. W latach 2013-2016 był prezesem Royal College of Ophthalmologists of Thailand a w latach 2011-2014 był prezesem Thai Retina Society. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród m.in. American Academy of Ophthalmology Achievement Award, National Distinguished Public Health Officer Award for Academic Achievement from the Ministry of Public Health of Thailand. Jego ostatnie publikacje naukowe dotyczyły obrazowania polipowatej waskulopatii naczyniówki oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w badaniach przesiewowych retinopatii cukrzycowej.
Stephen G. Schwartz jest profesorem okulistyki klinicznej na Uniwersytecie Miami Miller School of Medcine oraz dyrektorem medycznym Bascom Palmer Eye Institute w Naples, FL. Wcześniej pełnił funkcję profesora nadzwyczajnego okulistyki i kierownika programu specjalizacji na Virginia Commonwealth University w Richmond, VA. Jest autorem lub współautorem ponad 150 recenzowanych publikacji, 40 rozdziałów książek oraz jednego podręcznika. Otrzymał następujące nagrody i wyróżnienia: Secretariat Award and a Senior Achievement Award from the American Academy of Ophthalmology; an Honor Award and a Service Award from the American Society of Retina Specialists; and the John R. Brayton, Jr., MD Leadership Award from the Florida Society of Ophthalmology. Jest absolwentem Cornell University, New York University School of Medicine oraz Northwestern University Kellogg School of Management. Ukończył staż specjalizacyjny na New York University, podspecjalizację z zakresu retinologii w Baylor College of Medicine oraz Leadership Development Program American Academy of Ophthalmology.
Remo Susanna jest profesorem okulistyki na Uniwersytecie São Paulo. Jest autorem 230 opublikowanych artykułów, 12 książek oraz 38 rozdziałów książek. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych nagród w tym m.in. American Academy of Ophthalmology Achievement Award, Lide Award: Best of Medicine in Brazil, University of British Columbia department of ophthalmology Award. Jest Członkiem Zarządu World Glaucoma Society, którego był przewodniczącym w latach 2009-2010. W latach 2012 – 2014 był także Przewodniczącym Pan American Glaucoma Society. Wygłosił 650 wykładów w trakcie konferencji naukowych, m.in. w USA, Francji, Japonii, Kanadzie, Portugalii, Izraelu, Arabii Saudyjskiej, Rosji, Słowenii, Hiszpanii, we Włoszech oraz kilku państwach Ameryki Łacińskiej.
David E Pelayes jest profesorem okulistyki na
Uniwersytecie Buenos Aires i na Uniwersytecie Majmonidesa w Buenos Aires. Jest
Prezydentem Argentyńskiego Towarzystwa Onkologii Oka, Sekretarzem
Argentyńskiego Towarzystwa Traumatologii Oka, Sekretarzem Latynoamerykańskiego
Towarzystwa Obrazowania i Sztucznej Inteligencji. Jest autorem 10 książek z
zakresu siatkówki oka, ciała szklistego i onkologii oka oraz 193 innych
publikacji naukowych. Prof. Pelayes jest redaktorem naczelnym czasopisma Latin-American
Journal of Ophthalmology, a w latach 2013-2016 był redaktorem naczelnym
czasopisma Ophthalmic Research (2013-2016). Jest laureatem 19 krajowych i
międzynarodowych nagród.
MEDICAL UNIVERSITY (Kijów)
Ukraina
Profesor Vitovska jest ekspertem ds. okulistyki Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, w latach 2014-2019 była Kierownikiem Katedry Okulistyki Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. O. Bohomolca w Kijowie. Jest autorką 242 prac naukowych, w tym 127 artykułów naukowych. Jest współautorką 4 publikacji dydaktycznych i metodycznych, 3 podręczników, 4 programów nauczania, 2 podręczników okulistyki dla studentów ukraińskich uczelni i 2 podręczników dla lekarzy rodzinnych oraz redaktorem naczelnym Państwowego Podręcznika Okulistyki dla studentów anglojęzycznych. Profesor Vitovska jest członkiem wielu towarzystw medycznych, w tym m.in. European Association for Vision and Eye Research (EVER) i Euretina. Jest organizatorem międzynarodowej konferencji okulistycznej OphthalmicHub: http://bit.ly/OphthalmicHUB-2019
(Bratysława)
Słowacja
Profesor Furdova ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie w 1988 r. Od 1993 r. wykłada w Katedrze Okulistyki Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie w Szpitalu Uniwersyteckim Ruzinov. Od 2019 r. jest Profesorem na Wydziale Lekarskim w Katedrze Okulistyki Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie. Opublikowała ponad 400 prac dotyczących problematyki guzów wewnątrz i zewnątrzgałkowych, zwłaszcza czerniaka złośliwego. Wygłosiła ponad 150 wykładów dotyczących problematyki okulistyki i onkologii. Jest delegatem w Europejskiej Radzie Okulistyki i Prezesem Słowackiego Towarzystwa Okulistycznego.
HRADEC KRÁLOVÉ
Czechy
Profesor Rozsíval ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Karola w Pradze w 1974 r. a w 1996 r uzyskał tytuł naukowy Profesora Okulistyki. W latach 1993- 2015 był Kierownikiem Kliniki Okulistyki na Uniwersytecie Karola w Hradec Kralove. Jego główne zainteresowania naukowe skupiają się na chirurgii zaćmy oraz chirurgii refrakcyjnej. Jest jednym z pierwszych lekarzy okulistów w Czechach upowszechniających nowoczesne metody implantacji soczewek wewnątrzgałkowych. Przeprowadził ponad 75 000 operacji oka (głównie zaćmy) oraz ponad 9 000 operacji przy użyciu lasera excimerowego. Autor 19 książek naukowych, 480 artykułów oraz 850 wykładów na konferencjach naukowych. Członek wielu Towarzystw Naukowych w tym m.in. American Academy of Ophthalmology (AAO), American Society of Cataract and Refractive Surgery (ASCRS), Czeskiego Towarzystwa Okulistycznego, którego był prezesem w latach 1997 – 2005.
(Olsztyn)
Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki "Okulistyka 21" (Poznań)
Polska
Profesor Andrzej Grzybowski jest Kierownikiem Katedry Okulistyki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie oraz założycielem Fundacji Okulistyka 21. Jest autorem i współautorem ponad 500 artykułów naukowych (IF ponad 1000), członkiem wielu towarzystw medycznych, w tym m.in. EVER (członek zarządu oraz przewodniczący sekcji Zaćmy/ Soczewki), ESCRS (kurator Archiwum ESCRS), Europejskiej Akademii Okulistyki (EAO) (członek Zarządu i skarbnik), AAO (członek Global ONE Advisory Board, Task Force for Myopia Control oraz Museum of Vision) oraz ISRS (członek International Council). Jest też założycielem i przewodniczącym Polskiego Klubu Prezbiopii. Został zaliczony do 2% najwybitniejszych naukowców na świecie w rankingu Uniwersytetu Stanforda w 2019 roku oraz wg rankingu Expertscape: ma pozycje nr 1 na świecie w obszarze zaćmy.
AND PHARMACY(Bukareszt)
Rumunia
Profesor Horia Stanca jest Kierownikiem Oddziału Okulistyki Szpitala Klinicznego im. Prof. dr. Agryppy Ionescu w Bukareszcie oraz pracownikiem Uniwersytetu Medycyny i Farmacji im. Karola Davilii w Bukareszcie. Jest członkiem wielu towarzystw medycznych w tym: AAO, EVRS, ISRS, EURETINA. Jest autorem 245 artykułów naukowych publikowanych w czasopismach rumuńskich i międzynarodowych, 8 książek naukowych oraz 25 rozdziałów książek. Występował z wykładami na 236 konferencjach naukowych. Jego zainteresowania skupiają się w szczególności na laserowej chirurgii refrakcyjnej rogówki, sieciowaniu rogówki, chirurgii laserowej w zakresie chorób siatkówki, chirurgii szklistkowo-siatkówkowej, chirurgii zaćmy i chirurgia wewnątrzgałkowa, neurookulistyki.